Головна » 2017 » Лютий » 21 » Вітаємо з Міжнародним днем рідної мови!
09:17
Вітаємо з Міжнародним днем рідної мови!

Завдання для кмітливих

    Фразеологізми в поданих реченнях мають значення "мало". Лише в одному реченні це "мало" означає "ніскільки, нітрохи; зовсім". У якому?

А   Здуріла вража баба: вік прожила, а розуму мов кіт наплакав.

Б   Батько землі тої мали на заячій скік

В   Представників сильної статі тут-капля в морі

Г   Параска за всю ту ніч ні на волосину не заснула

Ґ   А тепла в старім серці на макове зерно

 

Запрошуємо до дискусії

    Чи погоджуєтесь ви з думкою Івана Малковича-поета, перекладача, видавця - про шляхи розвитку сучасної української мови: "Українська мова мусить повсякчасно демонструвати свою тотожність часові... Колишні імперські мови активно і творять, і вбирають чужі слова - наукову, інтернетно-комунікативну лексику, сленги. "Шлунки" таких мов дуже активні й міцні - вони легко перетравлюють чужі слова, і за короткий час ті слова стають питомо їхніми.

    А оскільки українську мову... активно витісняють з рідного інформаційного простору, то її "шлунок" не такий активний і всеядний, а тому чи не кожне друге "інше" слово не перетравлюється і не всмоктується в її кров, а мов би налипає на мову, як свіжофарбований реп'ях - ой, це русизм! ой, це американізм! ой, це неологізм!

    Якщо консервувати нашу мову у словникових межах українських народних казок, тоді в нас дуже сумна перспектива. (Із книги Ірини Славінської "33 герої укрліт")

 

 

 

Переглядів: 31 | Додав: sate-movalit | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Контакти
Україна
Київська область
м. Біла Церква
вул. Ярослава Мудрого 21/2


тел.(04563) 5-35-67, тел./факс.(04563)5-15-46, моб.тел.(096)996-52-86, (066)337-82-16 mcollege@magnus.kiev.ua, skype: TEK_BNAY
Карта