Головна » 2017 » Травень » 13 » Пізнаємо Вітчизну
08:50
Пізнаємо Вітчизну

Студенти групи Т-21 відвідали місто Лева

    Є місця, де сучасне легко і природно сплітається з минулим - саме таким є місто Львів. Самобутність і оригінальність Львова створили певний ідеальний образ міста - музею, де розташована переважна більшість пам'яток культури України. Однак не кількість пам'ятників на квадратний метр міської площі є вирішальною ...
    Великим багатством Львова завжди була різноманітність етнічних, національних і релігійних громад. Протягом багатьох століть тут проживали українці, поляки, німці, євреї, вірмени, шотландці, волохи, угорці, чехи, греки. Зрозуміло, що таке співіснування не могло бути ідилічним, зате безперечним є взаємний вплив культур, вірувань, поглядів.
Завдяки розвитку торгівлі місто збагачувалось, на львівському Ринку зустрічалися купці зі Сходу і Заходу, Півночі і Півдня, поширюючи в Європі знання про наше місто.
У Львові асимілювалися нащадки італійських, швейцарських і німецьких архітекторів, які приїжджали сюди на заробітки і створювали неповторні архітектурні ансамблі, храми, житлові будинки. Тут селилися вірменські та волоські купці, німецькі та чеські ремісники, службовці, вчителі.
   Львівський центр міста з його чітким поділом на національні дільниці виявився горнилом, в якому сформувалося унікальне мультикультурне середовище.
    Недарма як в Україні, так і в Польщі Львів також називають П'ємонтом - містом непокірним і волелюбним. У середині ХIХ століття Львів став центром Гаскали - єврейського просвітництва. Як відомо, найцікавіші явища завжди виникають на стику культур, а Львів ніколи не міг поскаржитися на брак відомих людей, що створювали видатні твори мистецтва, техніки, засновували культурні, господарські, економічні, спортивні товариства.

На поклін до Івана Франка

    У мальовничій місцевості Львова, поблизу Стрийського парку, стоїть будинок, до якого вже понад шістдесят років приходять люди, як до національної святині. У цьому будинку видатний письменник, учений, політичний та громадський діяч жив, написав свої найкращі твори, і звідси пішов у безсмертя. У музеї повністю відтворено робочий кабінет Івана Франка – його улюблену кімнату. Збереглися фортепіано, за яким сидів Іван Якович, робочий стіл, за яким він працював.

    На письмовому столі Франка – його особисті речі: чорнильниця з ручкою, книги, гуцульський ніж для розрізування паперів, підсвічник, скринька для рукописів. За цим столом письменник написав сотні творів, у тому числі й поему «Мойсей». Біля стола поруч із кріслом – рибацька сітка, сплетена письменником власноруч. Тут стоять Франкові шафи з книжками, на стінах портрети і малюнки Івана Труша, близького приятеля письменника.

 

 

 

Переглядів: 28 | Додав: sate-movalit | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Контакти
Україна
Київська область
м. Біла Церква
вул. Ярослава Мудрого 21/2


тел.(04563) 5-35-67, тел./факс.(04563)5-15-46, моб.тел.(096)996-52-86, (066)337-82-16 mcollege@magnus.kiev.ua, skype: TEK_BNAY
Карта