Головна » 2017 » Березень » 7 » Бог послав нам Кобзаря…
09:09
Бог послав нам Кобзаря…

    9 березня Україна і світ відзначатимуть 203 річницю від дня народження Тараса Шевченка – Генія, Поета, Пророка, що відкрив світові буття українців і завдяки якому скарби української душі влилися в загальний потік людської культури.

    «Феномен Шевченка відбиває нашу національну природу, наше світосприйняття, наше минуле й нашу надію на майбутнє. Він символізує душу українського народу, втілює його гідність, дух і пам'ять…» (Є. Сверстюк)

 

Бог послав нам Кобзаря…

Є.Сверстюк

    На думку багатьох державних і культурних діячів, Україна як європейська політична нація розпочалася після першого «Кобзаря».

На жаль, у підлітковому віці у школі ми отримуємо лише загальне уявлення про найвеличнішого українського генія. Ми знаємо його як кріпосного хлопчину, який розпочав свій шлях «козачком» у поміщика, вчився грамоті у дячка і «пас ягнят за селом». Це все-інформація, отримана переважно з самих літературних творів Тараса Шевченка. Доля відмірила йому багато випробувань, але й обдарувала щедро не тільки талантом художника, а й поета, який міг пристрасно закликати до «сокири», гнівно дорікати за покірність сучасникам-землякам, трепетно, справді по малярські, живописувати Україну.

   І хто знає, якби не участь у Кирило-Мифодієвському братстві, ні арешт і заслання, світ знав би художника Шевченка на рівні з Рубенсом і Рембрандтом.

Попри це, Шевченко, як поет, й далі залишається уособленням «українства». –Чи не тому його цитують закордонні політики. У жовтні 2004 російський Президент В. Путін почитав у прямому ефірі: «…І голову схопивши в руки, дивуєшся, чому не йде апостол правди і науки?» У березні 2000-го Б. Клінтон закликав киян, які прийшли послухати Президента США: «Борітеся – поборете». Навіть Папа Римський Іван Павло II нагадував нам, що «в своїй хаті своя правда, і сила, і воля».

    Річниці народження Кобзаря присвячується щороку багато акцій, різноманітних конкурсів. Але, напевно, не це важливо. Важливо, щоб кожен із нас відкрив свого Шевченка: хто в 20 років, хто – в 30, хто пізніше, щоб одного разу взяли ці руки не детектив чи фантастику, а маленький «Кобзар». І читали його, наче вперше. Впевнена, дуже швидко відчуєте, наскільки сучасно він звучить?

Бондар Н.П., викладач

Посвята

 

У світлі сонця далечінь

колоссям золотиться,

добром і радістю прозрінь

твоя душа іскриться.

 

Із криці викував слова

синам і дочкам славним.

Їх сила двісті літ жива

й стинає пута вправно.

 

Як громовиця серед хмар,

твій погляд із портрета

для блазнів, покидьків, нездар,

що заповіт поета

пропили, лайдаки, в шинках,

зміняли на кайдани,

що не змогли збороти страх

й плететесь в балагани.

 

І знову шкуру дерете

з «незрячих гречкосіїв»,

і сонце правди дозрівають,

в краї плететесь чужії?

 

У світлі сонця далечінь

колоссям золотиться,

добром і радістю прозрінь

душа твоя іскриться.

 

Нажив і слави, й ворогів,

та не нажив запасів,

проте «знайшовсь один козак

з мільйона свинопасів».

В. Харчишина, випускниця ТЕК БНАУ

 

 

 

Переглядів: 38 | Додав: sate-movalit | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Контакти
Україна
Київська область
м. Біла Церква
вул. Ярослава Мудрого 21/2


тел.(04563) 5-35-67, тел./факс.(04563)5-15-46, моб.тел.(096)996-52-86, (066)337-82-16 mcollege@magnus.kiev.ua, skype: TEK_BNAY
Карта