Завдання на редагування тексту


Відредагуйте текст. Поясніть, помилки яких типів вам довелось виправити.

    Дніпро – сама більша річка України. Вона – третя по розмірам у Європі після Дунаю та Волги. Український народ завжди полюбляв свою «священну ріку», її велич ославлена в народних піснях, описана в художніх творах письменників та художників.
    Самі давні писемні відомості про Дніпро полишив грецький історик і географ Геродот у четвертій книзі своєї по історії, яка називається «Мельпомена».
    Нині водою Дніпра користуються біля семи десяти відсотків населення України (майже 35 мільйонів осіб), також на нього припадає половина всіх річкових шляхів країни й основна частина (близько шести десяти відсотків) річкових перевезень вантажів і пасажирів.


Відредагуйте речення.

Варіант І. 1. У мовленні він уживав місцеві слова і діалектами. 2. Кожний герой має свої індивідуальні риси. 3. Ці квіти пахнуть ніжно, але не різко. 4. У святкуванні ювілею школи взяли участь учні і молодь. 5. Михайло почав займатися малюванням і намалював багато картин. 6. Ще зовсім молодими юнаками прийшли вони в це місто. 7. Ми радіємо і гордимося успіхами наших спортсменів.

Варіант ІІ. 1. У січні місяці багато релігійних свят. 2. На вулиці чути крик дитячих голосів. 3. Це дуже здібний і перспективний на майбутнє науковець. 4. В українській мові вимова не завжди збігається з написанням. 5. А ви маєте свою власну бібліотеку? 6. Леся Українка писала вірші, драматичні поеми, оповідання і прозу. 7. Погода була холодна, сіра і пахмурна.

Чому пишемо ручний, але рушник, сонячно, але соняшник?

Довідка. Внаслідок дисиміляції (історичного розподібнення звуків) замість закономірного ч вимовляється й пишеться ш у словах рушник, рушниця, дворушник, мірошник, торішній, соняшник, сердешний (бідолашний). Ці слова необхідно запам’ятати. В інших випадках незалежно від вимови пишеться буква ч: молочний, пшеничний, сонячний, яєчний, яєчня.


«Коректор». Знайдіть і виправте помилки у слововживанні.

Варіант І. Користуючись нагодою; реквізити розташовані; відрахувати з інституту; вчений ступінь; звірити підписом; у випадку відмови; не дивлячись на зауваження; у відповідності з рішенням; виключення з правил; вірно зрозуміти; вирішити задачу; при всіх обставинах; вимушена міра; завдяки запізненню; одержав зауваження.

Варіант ІІ. Проявити турботу; розповсюдити досвід; створювати конфронтацію; вірна відповідь; другим разом; іде до обличчя; відкрийте очі; кинулось в око; вільна вакансія; написав дві строчки; один та два різняться трьом; переверніть сторінку; переписуватися з… ; по мірі того, як; нічого не поробиш; поступило в продаж; міжнародні відношення.

 

 

 

Контакти
Україна
Київська область
м. Біла Церква
вул. Ярослава Мудрого 21/2


тел.(04563) 5-35-67, тел./факс.(04563)5-15-46, моб.тел.(096)996-52-86, (066)337-82-16 mcollege@magnus.kiev.ua, skype: TEK_BNAY
Карта